RSS
Norsk Versjon Bildegalleriet Film Kontakt oss English Version
Støttet av:

Sjøgress Media

Markens Bataljons Stiftelsesdag
Skrevet av Torstein (4 Jun 2007) - Vår RSS FEED Utskriftsvenlig versjon Les/Skriv kommentar(er)

Markens Bataljon
Markens Bataljon oppstilt
Dagen begynte klokken 17:30 for de 22 oppmøtte markeguttene og de 14 gamlekarene som marsjerte bak den gamle markefanen.

Etter oppmøte og gamlekarenes innmarsj foran Tabernakelet i Marken, marsjerte Markens sammen med gamlekarene en rundtur i strøket, før de stoppet ved deres minneplankett.

Ved minneplanketten ble det nedlagt en bukett blomster, samt holdt 1 minutts stillhet for de eldre markeguttene som har gått bort.
Det ble også avholdt en kort tale, der det kom frem at Markens kan se frem til en Englandstur neste år.

Marsjen gikk deretter videre i strøket, før det ble innmarsj på plassen ved Lepramuseet. Der ble de møtt av representanter fra Mathismarkens som hadde med seg en gave i form av et nytt trommeskinn og nye stokker til tamburen.

Etter avholdt defilering og faneparade, samt en kort tale fra sjefen marsjerte Markens Bataljon ned til lokalet sitt der det ble servert pølser og brus til alle fremmøtte.

Bilder fra dagen finner du her.
0 kommentarer(0)
Kategori(er):
Markens
0 kommentarer Kommentarer (0)
Ingen kommentarer.
Du kan bli den første til å kommentere denne saken!
Leave a comment:
name:
password:
(if registered)
smile crying wassat angry laughing sad tongue wink 

[b]Bold[/b] [i]Italic[/i] [u]Underline[/u] [del]Linethrough[/del] [q]Quote[/q]

Siste Nyhetsoverskrifter

Mest populære nyheter

Logg på

Du er ikke pålogget:
logg på din konto
eller registrer deg.