Fjeldets Bataljon kan miste lokalet

Fjeldets Bataljon, som fikk sitt nåværende lokale i 11 år, kan miste lokalet til fordel for en knøttliten barnehage.

Til tross for Bergen Kommunes påståtte økte innsats for byens buekorps kan Fjeldets Bataljon miste sitt lokale. Selv om Peisestuen, som lokalet heter, er et lite lokale har både korpset og Foreningen Fjeldgutten funnet seg til rette.

Fjeldets Bataljon er et veldig aktivt buekorps, og ifølge korpset selv er det aktivitet i lokalet nesten hver dag i sesongen. Lokalet ble blant annet brukt til Klumsturneringen (stein-saks-papir) som Nygaards Bataljon arrangerte mellom byens buekorpssjefer i forbindelse med deres 150-årsjubileum.

Barnehagen som er planlagt vil kun ha 9 plasser, noe som ikke akkurat står i stil til de rundt 100 aktive og gamlekarer som bruker lokalet i dag.

Til erstatning er Fjeldets Bataljon tilbudt tre små rom, som ifølge våre kilder er uegnet som lokale for buekorpset.

For å beholde lokalet har Fjeldet satt igang en underskriftskampanje, et såkalt innbyggerinitiativ, for å kunne ta saken opp i kommunestyret.

Buekorpsene.com oppfordrer alle aktive og interesserte buekorpsgutter og -jenter til å støtte opp om Fjeldets Bataljon!

Interessert i Fjeldets? Du kan se bilder fra stiftelsesdagen I vårt bildegalleri ( http://buekorpsene.com/bildegalleri/index.php?album=Fjeldets%20Bataljon%2F2008%2F22.05.08&sortby=name&order=asc ).

URL til «Fjeldets Bataljon kan miste lokalet» http://buekorpsene.com/index.php/2008/05/23/fjeldets-bataljon-kan-miste-lokalet.html
Hentet fra Buekorpsene.com